sobota, 31 grudnia 2011

Ślub i wesele w różnych krajach

Ślub i wesele to wyjątkowe momenty w życiu każdej pary, bez względu na obyczaje czy kulturę w której żyją. Wielu ludzi na świecie odmiennie świętuje te niezwykłe chwile, ale cel zawsze jest taki - ślubowanie miłości i wierności.
 
Włochy
Włoskie wesele może nas zaskoczyć - goście na nim nie tańczą. Orkiestra ma za zadanie jedynie umilać gościom czas podczas posiłku. Goście wraz z Panem Mlodym czekają na Pannę Młoda przed kościołem. Niestety, we Włoszech nie ma zwyczaju obdarowywania Nowożeńców kwiatami.

Francja
Impreza weselna ogranicza się jedynie do drobnego poczęstunku dla gości lampką szampana i drobnymi przekąskami. Mają oni wtedy możliwość krótkiej rozmowy z Młodą Parą. Poczęstunki są bardzo zróżnicowane.
 
Holandia
Sporą popularnością cieszą się tu takie miejsca jak: plaża czy parki. Interesujące jest to, że tydzień przed ceremonią przyszłą Młodą Parę odwiedza urzędnik, który wypytuje o fakty z życia Młodych, na podstawie których układa jedyną w swoim rodzaju przemowę. W przyjęciu bierze udział najbliższa rodzina.

Szwecja
Do kwestii małżeństwa Szwedzi podchodzą bardzo liberalnie. Gdy już sie zdecyduja na ten krok obrączki do ślubu niosą ich własne dzieci. Ciekawostką jest fakt, że młodzi Szwedzi często przejmują nazwisko żony. Przyjęcie ma charakter wystawniejszego obiadu.

Hiszpania
Zwykle po ceremonii goście udają się do restauracji. Często zdarza się jednak, że po obiedzie goście wychodzą a wtedy Młoda Para oraz niektórzy goście, wybierają się np. na dyskotekę.

Afryka

Afryka jest dużym i bardzo różnorodnym kontynentem. Istnieje tam ponad 1000 kultur i każda ma swoje odrębne tradycje ślubne. Wspólna cechą jest jednak długość ceremonii - trwa kilka dni.

Maroko

Tradycyjny ślub muzułmański trwa do siedmiu dni, nie inaczej jest w Maroku. Panna Młoda dzień rozpoczyna od kąpieli w mleku, a po niej przychodzi czas na malowanie henna rak i stóp (czasem namaszcza się henną również dłonie gości). Panna Młoda naklada bogato zdobione szaty oraz nakrycie głowy, po samej ceremonii zaś musi trzykrotnie obejść swój przyszły dom.

Chiny

Daty ślubów w Chinach są ściśle dobierane pod względem znaków zodiaku. Bardzo znaczącym jest też fakt, że Pary Młode biorą ślub nie o pełnych godzinach.
W drodze do miejsca ceremonii, przyszły mąż przybywa do domu swojej wybranki. Koniecznie musi mieć ze sobą pieniądze, za które "wykuje" przyszła małżonkę.

Turcja

Tureckie przyjęcia po ceremonii zaślubin trwają przez kilka dni. Panna Młoda może powrócić do rodzinnego domu rano po ślubie, aby zobaczyć swoją rodzinę i przyjaciół, którzy następnie wykonują na jej ciele rytuał malowania henną. Muzułmańskie uroczystości zaślubin i przyjęcia weselnego w Turcji trwają od czterech do siedmiu dni, a zaczynają się oddzielnymi uroczystościami, wyprawianymi przez rodziny Panny Młodej i Pana Młodego. Podobnie jak w tradycji pakistańskiej, nowożeńcy nie mogą się widzieć przez pierwsze dni, w czasie których trwają obchody związane z ich ślubem. Turecka Panna Młoda najczęściej zakłada na siebie suknię ślubną z jedwabiu z czerwoną aksamitna peleryną.

Japonia
Panna Młoda nakłada kilka warstw kimon, z tym tylko, że warstwą wewnętrzną obowiązkowo musi być biała, natomiast zewnętrzne może być kolorowe. Tradycyjnie Japonki na głowach mają ozdobne nakrycia. Pan Młody ma na sobie czarną szatę ze znakiem rodowym. Ważne jest, aby wszystkie podarki były przewiązane sznurkiem, zwanym mizuhiki.


Źródło zdjęcia: www.weddingstar.pl/vademecum/weselna_planeta/177.html

Zobacz też:
Podróż poślubna - oferty
Torty weselne pod różne style ślubne
DJ czy orkiestra?
Nauka tańca dla narzeczonych - jak przygotować się do pierwszego tańca?

0 komentarze:

Prześlij komentarz