wtorek, 4 października 2011

Zadbana Panna Młoda. Depilacja laserowa skutecznym sposobem na gładką skórę


Ślub to dla każdej Panny Młodej czas jedyny w swoim rodzaju. Dlatego już na wiele dni lub nawet wiele miesięcy przed tą uroczystością trzeba zaplanować każdy szczegół. Dotyczy to również szczególnej dbałości o zachwycający wygląd. Warto odpowiednio wcześniej pomyśleć o wizycie w salonie kosmetycznym i zabiegach pielęgnacyjnych.

Od czasów antycznych ideałem kobiecego piękna było gładkie ciało, usuwanie zbędnego owłosienia było znane już 5 tyś. lat p. n. e. W tym celu wykorzystywano najrozmaitsze metody (np. pocieranie skóry papierem o właściwościach ściernych), ciągle poszukując tej najskuteczniejszej.

Nowoczesne kobiety maja cały wachlarz możliwości w tej dziedzinie. Depilację możemy najogólniej podzielić na czasową i trwałą. W tym pierwszym przypadku usuwanie owłosienia dotyczy tylko samej powierzchni skóry, a odbywa to się przy pomocy; maszynki, kremów do depilacji, wosku czy depilatora. Trwale usuwamy owłosienie poprzez usunięcie go wraz z cebulkami, stosując zabieg elektrolizy lub depilacji laserowej.

Metoda depilacji laserowej jest uważana za jedną z bardziej efektywnych. Polega na poddawaniu cebulek włosowych krótkiemu działaniu światła płynącego z wiązki laserowej. Ciepło, które jest wytwarzane podczas tego procesu, jest pochłaniane przez barwnik zawarty we włosach (melatonina). W ten sposób powstaje energia, która niszczy strukturę włosa.
Bardzo duże znaczenie dla tego zabiegu ma cykl wzrastania włosa. Włos wzrastając przechodzi przez trzy fazy; aktywnego wzrostu, regresji i spoczynkową. Światło lasera może skutecznie zniszczyć jedynie włosy, które w trakcie zabiegu są w fazie wzrostu. Aby uzyskać satysfakcjonujący efekt tej formy trwalej depilacji należałoby wykonać kilka zabiegów, w krótkich odstępach czasowych.
Jedna wiązka z lasera usuwa kilkadziesiąt włosków, natomiast cały zabieg odbywa się partiami. Może trwać od kilkunastu minut do nawet 3 godzin.
Efekt tego zabiegu będzie większy u osób z ciemnymi włosami, ponieważ mają w swoich mieszkach włosowych więcej barwnika, a co za tym idzie podczas zabiegu w cebulkach włosowych akumuluje się więcej wiązki świetlnej z lasera.
Zabieg laserowy nie jest zupełnie bezbolesny, jest odczuwalny jako delikatne ukłucie, jednak, z dużym stopniu zależny od indywidualnej wrażliwości na ból.

Można wyróżnić kilka przeciwwskazań do zabiegu:
1. Nie możemy mieć "świeżej" opalenizny, wiązało by się to z możliwym podrażnieniem skóry i mniejszą efektywnością depilacji.
2. Kolejne przeciwwskazanie to przyjmowanie niektórych leków (mogących wywoływać niekorzystne reakcje skórne – np. antybiotyki na trądzik, leki antydepresyjne).
3. Zabiegów nie można wykonywać u kobiet w ciąży.

Zawsze przed zabiegiem trzeba skonsultować się z kosmetyczką, która indywidualnie określi czy nie ma przeciwwskazań do tej metody depilacji.
Skuteczność depilacji laserowej jest bardzo wysoka i wynosi około 90%.


Źródło zdjęcia: www.vitalab.pl

Zobacz też:
Depilacja laserowa

0 komentarze:

Prześlij komentarz