niedziela, 21 sierpnia 2011

Nietypowy ślub w niecodziennym miejscu? Realizacja orginalnych pomysłów na zaślubiny

Miejsce ślubu staje się coraz bardziej istotne dla przyszłych małżonków. Coraz częściej młode pary szukają alternatywnych pomysłów na ceremonię ślubną. Chcą przez to podkreślić wyjątkowość tej chwili aby zapamiętać ją na długie lata.
Ślub kościelny w nietypowym miejscu mógłby okazać się zbyt problematyczny, w Polsce wiele par pozostaje przy tradycyjnej uroczystości. Natomiast biorąc ślub cywilny można już pozwolić sobie na nieco więcej swobody.

Ślub w wodnej scenerii, na plaży lub statku, wydaje się idealną propozycja dla romantyków. Fanów lotnictwa na pewno uradowałaby ceremonia w przestworzach. Każdy plener czy miejsce wydaje się odpowiednie, o ile małżonkowie są zgodni co do tej kwestii i wspólnie dzielą pasję (np. do górskiej turystyki, ślub można wsiąść w górskim schronisku lub na szczycie góry).

Oczywiście odpowiednio wcześniej trzeba pomyśleć o wszelkich formalnościach i sprawach które mogłyby zakłócić ten idealny dzień. Wymaga to dużej dyscypliny organizacyjnej i chęci. Przy organizacji tak nietypowego przedsięwzięcia jest o wiele więcej czynników "ryzyka".


Przede wszystkim organizacja takiego ślubu to znacznie większa ilość przygotowań. Zacząć należy od wymaganych dokumentów. Koniecznie należy porozmawiać też z odpowiednim urzędnikiem w USC (Urząd Stanu Cywilnego) o naszych planach i możliwości ich realizacji. Trzeba dokładnie i jasno wyłożyć wszystkie argumenty, które skłoniły do podjęcia takiej decyzji (np. wynikające ze wspólnej pasji, wykonywanego zawodu). Powody przedstawcie urzędnikowi na piśmie dokładnie precyzując wszystkie szczegóły.

Nigdy nie ma 100% gwarancji, że USC zgodzi się na nasz pomysł. Wpływa na to wiele zmiennych (np. ograniczenia w ilości urzędników lub duża ilość ślubów tego dnia). Ale z całą pewnością warto spróbować zrealizować marzenie!
Jeśli zgodę dostaniemy, zadbać musimy o miejsce samej ceremonii (powinno się tam znajdować godło i wyznaczone stanowisko gdzie będzie podpisany akt małżeństwa).

Zobacz też:
Przyjęcia weselne
Romantyczny i niezapomniany ślub za granicą
W którym miesiącu najlepiej brać ślub? Jaki jest idealny termin zaślubin

1 komentarze:

Brus Wylis pisze...

Moja narzeczona planuje ślub i wesele we Włoszech może znajdzie się jakaś rada jakie miejsce najlepsze? To że we Włoszech to już pewne bo narzeczona znalazła już ekipę filmową która już filmowała we Włoszech i świetnie im to wyszło. http://www.byczefilmy.pl/filmy/11/slub-we-wloszech

Prześlij komentarz