Jednym z najprostszych węzłów jest węzeł four in hand określany czasem jako węzeł prosty, w czwórkę, włoski albo staroniemiecki. Ten klasyczny, asymetryczny węzeł pasuje na co dzień oraz sprawdza się przy większych uroczystościach. Dobrze wygląda w zestawieniu z prawie każdym fasonem kołnierzyka.
Węzeł windsorski jest mniej podatny na rozwiązanie niż węzeł prosty. Wydaje się być bardziej profesjonalną metodą wiązania krawata na wyjątkowe okoliczności. W odróżnieniu do węzła prostego jest symetryczny w stosunku do koniuszków kołnierzyka. Dobrze wygląda przy wąskich lub cienkich krawatach w zestawieniu z szerokim kołnierzykiem koszuli.
Węzeł Shelby to również popularny sposób wiązania. Idealnie stworzony dla grubych tkanin. Charakteryzuje go symetryczność i estetyczny wygląd. Wadą natomiast jest dość słaby splot, który może nie wytrzymać kilkugodzinnej zabawy w stanie nienaruszonym.
Rzadziej spotykany w Polsce jest symetryczny węzeł skrzyżowany, znany także pod nazwą Christensen, szczególnie polecany przy większych uroczystościach. Metoda wiązania sprawdza się w przypadku równoramiennych krawatów, czyli o jednakowo wąskich końcach lub krawatach o wąskim kroju z cienkiego materiału. Pasuje do szerokich kołnierzyków, jest wytrzymały, a do tego wysmukla optycznie grubszą szyję.
0 komentarze:
Prześlij komentarz